2021 Bitcoin Finans Çöküş

Çok kısaca kafaları yormadan bitcoin ve blokzincir hakkında herkesin kolaylıkla anlayabileceği tanımsal hap bilgiler vereceğim. Ayrıca her kademeden yatırımcının merak ettiği olası kilit soruların cevaplarını elimden geldiğince net bir şekilde yanıtlamaya çalışacağım. Yazının en sonunda ise naçizane BTC hakkındaki beklentilerimi açıklayacağım.

Bu değerli bilgisayar verisini karşı tarafa aktararak siz aslında para transferi yapmış olursunuz.

Soru: Amerikan ideolojisi kesmeyeceği EŞEĞİN önüne ot koyar mı?

Az çok ekonomi ve finans tarihi bilen biri olarak BTC üzerinde şu an geleceğe yönelik fiyatlamalar olduğunu söyleyebilirim. Finansal piyasalar hep geleceği fiyatlar. Yani aslında biz şu an 1 BTC için insanların ona gelecekte atfettiği değeri görmekteyiz. Bu da aslında biraz gerçeklikten kopuşu ifade ediyor. İnsanlar sancısız temiz kâr dürtüsüyle bugünden geleceği düşleyerek yani gelecekte değerleneceğine inanarak alım tuşuna yüklenir. Aslında insanlar, uzun rallilerde, piyasada alıp kâr edenleri gördükçe cinnet geçirmektedir. Gaza gelerek haddinden fazla yırtıcı bir kâr etme tribine girmişlerdir. Bu haddinden yırtıcı iştahları, o varlığın değerini aşırılaştırmış, yani köpük yapmıştır.(Aşırılıklar…)

Bir şeyin şüyuu vukuundan beter olurmuş. O hesap ben şu an bitcoin piyasasındaki artışların kurumsal yatırımcılardan ziyade KY etkisiyle olduğunu düşünmekteyim. Yani ana motor KY. Gün gelecek hipnoz etkisi bitecek, çöküş başlayacak, aşağı yönlü şelale misali düşüşler çok canlar yakacaktır. Çünkü kapitalizmde, uzun ve büyük çöküşler hep vardır fakat herkesin sürekli kazandığı doğrusal bir sistem yoktur!!!

Herhangi bir tehdit, bir çalkantı, siber saldırı, ani bir faiz kararı ya da küresel bir elektrik kesintisi paniği tetikler ve çöküşü başlatabilir. Bu da çok büyük zararlara sebebiyet verebilir bu da sizi yıllarca zararda bekleyen bitcoin yatırımına mahkum eder. Bu bağlamda şu noktalarda yatırım yaparken görünmeyen risk algısının ve bunun analizinin farkında olmak çok önemlidir. Tarih birçok defa göstermiştir ki finansal paniklerin önünde değil Elon Musk; tanrı bile durmaz, duramaz! Her finansal çılgınlığın sonrası muhakkak panik ve çöküştür!

15 Şubat’ta Musk’ın Dogecoin açıklaması ile Dogecoin’e %20 değer kaybetmişti.
Dünyada 4. olurken Avrupa’da 1. olmuşuz. ‘SPK göreve’ diye ağlaşan varını yoğunu yarı yarıya eritmiş olan Türkleri her an ortalarda görebiliriz.:) Ufak bir hatırlatma!! Kripto para çöküşü geldiğinde hukuki olarak başvurabileceğiniz hak veya mağduriyet iddia edebileceğiniz hiçbir mecra yoktur.
23 Şubat yazıyı yayına verirkenki durum an itibariyle bu. Geçen ayki direnç seviyesini destek yapmış tutunacak dal arıyor. Ben bu noktalardan hala girmenin riskli olduğunu düşünmekteyim.

Yine de herkes kendi bakış açısı ve değerlendirmesine göre yatırım kararı almalıdır. Piyasada bir kimsenin düşüncesine göre yatırım kararı verilmez. Bu yazılanlar benim kendi araştırmalarımı ve düşüncelerimi içerir.

YAZAR: aegeanocturne

kywrds:-— -- — — — - — — — — — — — — — — — — — — -

bitcoin fırsatları
bitcoin ne olur?
bitcoin çöküşü
bitcoin riskleri

bitcoin analizi

bitcoin çöküşü ne zaman

bitcoin güvenli midir?

kripto para çöküşü
blokzincir teknolojisi nedir
dijital para birimleri güvenli midir
bitcoin temel analiz
bitcoin yorumları blockchain teknolojisi, bitcoinin ömrü bitconin geleceği

--

--

30 yaşında. Dijital pazarlama, ekonomi ve finans konularında uzman. Bilim,sanat,felsefe,grafik ve video montaj konularında ise meraklı. | aegeanocturne@pm.me

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
aegeanocturne

30 yaşında. Dijital pazarlama, ekonomi ve finans konularında uzman. Bilim,sanat,felsefe,grafik ve video montaj konularında ise meraklı. | aegeanocturne@pm.me